Kąpiel jest jedną z tych czynności, które dzieci mogą kochać lu wprost nienawidzić. W zależności od tego, jakie jest dziecko i jakie rytuały związane są z kąpielą w danym domu, dziecko może podczas niej świetnie się bawić lub nie. Dobrze jest zorganizować takie akcesoria jak ręcznik z kapturkiem, by umilić dziecku kąpiel i proces wycierania.

Dlaczego warto kupić ręcznik z kapturkiem?

Choć dzieci lubią przebywać w wannie, to samego wychodzenia z niej nie koniecznie. Gdy spuszcza się im ciepłą wodę i w zamian dostają szorstki ręcznik, to trudno się dziwić, że nie chcą wychodzić. Jeśli nie chcesz by kąpiel twojego dziecka trwała długie godziny, a jej koniec wywoływał płacz, zaopatrz się w miękki ręcznik z kapturkiem. To świetny sposób nie tylko na wytarcie ciała dziecka, ale i na zabawę z nim. To właśnie taki ręcznik można stać się jego odzieniem i przyjemnie go otulać w trakcie zabawy. Wówczas mama ma pewność, że dziecko nie marznie mokre po kąpieli.

Jeśli ręcznik jest dodatkowo miękki i miły w dotyku, dziecko chętniej zgodzi się na wycieranie nim. To właśnie ten ręcznik może okazać się najlepszym kompanem zabaw po kąpieli i ulubionym strojem czystego dziecka. Jeśli nie chce ono być przeziębione, a woda w wannie traci ciepłą temperaturę, masz wówczas możliwość sięgnąć po takie akcesoria i wytrzeć ciałko ręcznikiem z kapturkiem.

Jaki ręcznik z kapturkiem wybrać?

Na rynku jest z roku na rok coraz więcej takich akcesoriów jak ręcznik z kapturkiem. Coraz więcej osób jest nastawionych na umilenie dziecku całego procesu kąpieli i tego typu akcesoria są bardzo mile widziane. Warto jednak zastanowić się, zanim kupi się jakikolwiek ręcznik. Warto pamiętać, że materiał ten będzie dotykał ciała dziecka, dlatego najlepiej jest, sprawdzić, z czego powstał. Warto poczytać czy materiał ten nie stanie się szorstki i nieprzyjemny po krótkim czasie użytkowania i co zrobić by nie sprał się w kolejnych praniach. Dziecko ucieszy się, jeśli jego ręcznik z kapturkiem będzie miał nadruk z ulubionymi postaciami z bajki lub po prostu ładnymi dziecięcymi wzorami. Wówczas chętniej i milej zgodzi się na interakcje ręcznika z jego ciałem.