pilka-bosu
Co może wnieść do Twojego treningu piłka bosu?
1 maja 2021
lampy sufitowe do salonu
Oświetlenie salonu – jakie masz możliwości?
11 czerwca 2021

5 praktycznych rozwiązań do łazienki

krzesełko do wanny

W trakcie urządzania mieszkania coraz większą uwagę przywiązuje się do najdrobniejszych szczegółów. Ogromny wybór i dostępność wyposażenia oraz akcesoriów do mieszkań ułatwia urządzenie wnętrza w taki sposób, aby tworzyło ono zgraną wizualnie całość. Z taką starannością warto urządzić każde pomieszczenie. W jaki sposób zaaranżować łazienkę, aby przestrzeń była funkcjonalna i nowoczesna?

Szafki i półki łazienkowe – doskonały sposób na organizację miejsca w łazience

Oczywiście przy urządzaniu praktycznej łazienki istotne są meble, jakie zostaną w niej umieszczone. Praktyczne meble łazienkowe powinny być użytkowe, proste i łatwe do czyszczenia. Należy dobrze rozplanować ich położenie oraz pamiętać, iż każdy dodatkowy mebel stanowi stratę wolnej przestrzeni. Jednak zbyt mała ilość półek i szafek, a co za tym idzie kosmetyki oraz chemia rozmieszczona po całej łazience, wprowadzi chaos. Dlatego półka nad wanną, szafka pod umywalką czy półka we wnętrzu kabiny prysznicowej nie tylko ułatwią sprzątanie łazienki, ale również zorganizują przestrzeń.

Meble łazienkowe na wymiar

Dobrym, choć cięższym dla portfela pomysłem, jest zamówienie mebli łazienkowych na wymiar. Ta opcja zalecana jest szczególnie osobą, które mieszkają w blokach, a ich łazienka nie jest zbyt dużych rozmiarów. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Krzesełko do wanny – praktyczne rozwiązanie nie tylko dla osoby niepełnosprawnej

Krzesełko do wanny to obowiązkowe wyposażenie łazienki bez barier – pomieszczenia zaprojektowanego w taki sposób, aby osoby poruszające się na wózkach, niepełnosprawne czy starsze miały pełnię swobody. Takie rozwiązanie przyda się również dzieciom i osobom dorosłym – zarówno tym całkowicie sprawnym, jak i rekonwalescentom. Krzesełko do wanny gwarantuje bezpieczeństwo, pozwala komfortowo umyć stopy czy wydepilować nogi.

Lustro – rzecz, która optycznie powiększy każde pomieszczenie

Funkcje, jakie oferuje lustro, sprowadzają się nie tylko do ułatwienia porannej pielęgnacji, wykonywania makijażu czy usuwania zarostu. Wielu projektantów stosuje je jako narzędzie do optycznego powiększenia pomieszczenia, gdyż odbijające się w nim światło i przestrzeń duplikują rzeczywistość, dając wrażenie wizualnie większej powierzchni.

Poduszki do wanny – sposób na relaks podczas kąpieli

Poduszka kąpielowa to detal, który pozwoli przyjąć wygodną pozycję bez wysiłku dla głowy oraz zapewni całkowity odpoczynek plecom. Poduszki nakładane są na krawędź wanny lub montowane na przyssawkach. Tworzone są z odpornych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie są im straszne leniwe, długie i częste kąpiele.