Wyjątkowe zajęcia fitness
21 września 2016
Kiedy nie możesz holować samochodu?
14 października 2016

Jak wybrać dom na rynku wtórnym?

Wielu z nas nie ma okazji ażeby wybudować dom według indywidualnego projektu. Dokonanie wyboru rynku wtórnego jest częstokroć przyspieszoną i dostępniejszą metodą. Gdy decydujemy się na zakupienie domu mieszkalnego od starego właściciela warto oczywiście bardzo dokładnie przyjrzeć się takiemu domowi.

Częstokroć inwestujemy w dom większość oszczędności całego życia lub obciążamy się aby sobie pozwolić sobie na własny dom z ogródkiem. Mieszkając całe życie w blokowisku śnimy wręcz o kawałku własnego terenu gdzie umiejscowić można tarasy, leżaki, grille lub też domki narzędziowe. Nie korzystnie będzie tylko zachwycać się ogrodem, lecz skupić baczną uwagę na samą nieruchomość.
Zamontowanie dachu jest jedną z najważniejszych inwestycji przy budowie. Zwłaszcza gdy bardzo chcemy aby dach był trwały. Przed dokonaniem transakcji dokładnie sprawdźmy dach budynku od spodniej strony budynku sprawdźmy, czy nie widać śladów po przeciekach. Najlepiej skontrolować budowlę w czasie deszczy. Jeśli jednak nie jest to możliwe oświetlmy miejsce styku dachu z powierzchnią ścian i poszukajmy czy z całą pewnością nie ma tam pamiątek po przeciekach. Sprawdźmy też kondycję rynien.

Zakrzywiony sufit czy wystające detale architektoniczne muszą natychmiastowo skupić uwagę u kupującego. Kiedy sprzedający mówi, że od wielu lat już tak się dzieje i nic groźnego się nie działo do tej pory, nie daje to pewności, że przez dalsze 10 ciągle tak będzie. Najzwyklejszym zabiegiem sprawdzenia stopu mogą być podskoki. Nawet jeśli sufit rzeczywiście przetrwa oraz nic złego, się nie przydarzy, zginanie może powodować kruszenie stropów na niższych kondygnacjach.

Przez otwory okienne i drzwiowe bez wątpienia najszybciej uchodzi podgrzane powietrze. Wpada orzec czy okna są profesjonalnie zamontowane abyśmy nie podwyższali sobie opłat w okresie jesienno-zimowym. Okna nie mogą być jednakowoż też zbyt nieprzepuszczalne, ponieważ nadmierna szczelność może doprowadzać do skraplania pary oraz rozwoju grzybów pomieszczeń w domu. Główne drzwi winny być natomiast niezwykle szczelne. W przypadku gdy jednakże dom bardzo się spodobała a drzwi i okna wymagają zmiany, zdecydowanie warto utargować korzystniejszą cenę i okna zamienić już pa zakupie.