Torebki do pracy
20 czerwca 2016
Jak wybrać dom na rynku wtórnym?
9 października 2016

Wyjątkowe zajęcia fitness

Niezmiernie ważne, żeby aktywność ruchowa sprawiała radość i bawiła. Nie wszyscy lubią jazdę na rowerze, czy chociażby fitness. Coraz to atrakcyjniejsze staja się zajęcia poprawiające wydolność które to ułatwiają uzyskanie tężyzny fizycznej. Jednym z tego rodzaju treningów są zajęcia prowadzone na trampolinach.
Są to zajęcia, które po 1 spalają tłuszcz. Wyskoki\Skoki wykonywane na specjalnych trampolinach aktywują bardzo wiele grup mięśniowych. Zarówno prędkie jak również miej energiczne wskoki są efektywniejsze aniżeli na przykład bieganie. Podczas podskoków na trampolinie fitness pracują aktywnie wszystkie mięśnie brzucha oraz te, które wpływają na utrzymanie sylwetki w pionie. Rozwija się funkcjonowanie układu oddechowego oraz krążenia, przyspiesza nasz tętno dzięki czemu mięsień serca szybko przelewa krew. Podczas treningu cykliczny ucisk mięśni łydek oraz ud poprawia w nich krążenie krwi. Nie musimy zapewne wspominać że skoki poprawiają metabolizm.
Używając przez godzinę trampoliny fitness można spalić od 800 aż do tysiąca dwustu cal. Czyli skacząc spalamy więcej kalorii niż podczas biegania, natomiast obciążenie stawów jest znacznie niższe. Trenując fitness na trampolinach często na przykład 3 razy w tygodniu tłuszcz znika momentalnie. Warto pamiętać że warto zachować ostrożność i 2 godziny przed skakaniem na trampolinach lepiej nie spożywać posiłków. W trakcie treningu uśmiech właściwie nie znika.
Najlepsze może to być, iż takowy wysiłek na trampolinie polega tylko na zwyczajnych skokach, a nie skomplikowanych ewolucjach. Jego misja to: usprawnić naszą kondycję, jest to tzw. trening cardio, a nie ćwiczenie karkołomnych póz cyrkowych. Nadzwyczaj znacząca jest odpowiednia postawa podczas skoków: brzuch musi być spięty, spięta również pośladki, plecy proste, pracować musi cała powierzchnia stopy. Trening na nich wyjątkowo szybko staje się przyzwyczajeniem. Skakanie aktywuje w ćwiczących dziecięce uczucia, pomaga rozluźnić się oraz walczyć ze stresem.