Jak wybrać dom na rynku wtórnym?
9 października 2016
Jak ocieplić swój wymarzony dom?
17 października 2016

Kiedy nie możesz holować samochodu?

Niekiedy zdarzą nam się kłopoty podczas podróży i wtedy jesteśmy zmuszeni bezwzględnie wezwać jakąś pomoc. Najczęściej pytamy o odholowanie auta, jednak nie w każdym przypadku istnieje możliwość by odholować swój pojazd. Nieraz holowanie jest niemożliwe i ponad wszystko groźne.

Popsutego auta nie można w żaden sposób poddawać holowaniu kiedy nie ma ono działającego układu hamowania. Taki samochód działa poza kontrolą i przez to nie przestanie jechać póki w coś nie uderzy. Holowanie auta bez prawidłowych hamulców w najlepszym wypadku skończy się wgnieceniem samochodu, a bardzo możliwe, że dwóch – tyłu pojazdu holującego oraz jeszcze przedniego zderzaka wozu poddanego holowaniu, a w najgorszej sytuacji może zakończyć się nawet kraksą. Przy takiej wadzie najlepiej poprosić o pomoc ekspertów, w sytuacji gdy mamy przy sobie telefon komórkowy z dostępem do sieci a nie mamy żadnych tego rodzaju znajomości wystarczy tylko wprowadzić w wyszukiwarkę hasło ‘pomoc drogowa Łódź’ i dobrać jakąś profesjonalną firmę, jaka nam udzieli pomocy.

Analogicznie, kiedy wóz ma naruszony układ kierowniczy, co znaczy, że koła nie działają prawidłowo Nie mamy w takim przypadku kontroli władzy nad pojazdem, a uszkodzone auto porusza się nieustannie w jedną stronę. Takiego auta po prostu nie da się poddać holowaniu.

Wielu z nas boi się podpinać do holowania auto wyposażone w automatyczną skrzynią, jednak wiele tego typu pojazdów jest świetnie przygotowana do usługi holowania. Jedyna rzecz, jaka należy wykonać to uruchomienie biegu neutralnego. Oczywiście szczególnie znaczącą kwestią jest utrzymanie prędkości niższej niżeli trzydzieści kilometrów na godzinę, albowiem przy szybkości większej, siła wysyłana na koła pojazdu może być tak duża, iż przekładnia nie wytrzyma no i skrzynia ulegnie starciu.

Podczas holowania należy pamiętać o tym, że trzeba dysponować odpowiednim wyposażeniem czyli hakami holowniczymi. Samochód holowany winien posiadać ten hak do holowania z przodu a auto holujace na tyle. Zapinanie liny do holowania w dowolne inne, niedopasowane do takiej czynności miejsce może zakończyć się naprawdę źle – można rozbić samochód, ewentualnie doprowadzić do przykrego w rezultatach wypadku.