rowerki biegowe
Jaki rowerek biegowy wybrać?
14 czerwca 2022
Jaka dachówka będzie dla Ciebie najlepsza
Jaka dachówka będzie dla Ciebie najlepsza?
17 grudnia 2022

Rodzaje kolostrum: siara bydlęca, kozia, klacza, czy owcza?

Rodzaje kolostrum siara bydlęca, kozia, klacza, czy owcza

Wsparcie witaminami dla organizmu może być zagwarantowane na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim musimy wykorzystywać tu odpowiednią dietę, ale także właściwe suplementy diety. Sporą popularnością cieszy się na przykład kolostrum, czyli siara bydlęca.

Wzrost popularności klasycznych suplementacji?

Warto zauważyć, że widać obecnie na całym świecie pewną tendencję, która polega na wykorzystywaniu typowo tradycyjnych rozwiązań w zakresie suplementacji. Dlaczego tak się dzieje? Coraz częściej wszyscy dochodzimy do wniosku, że będziemy mieli do czynienia po prostu coraz gorszą dietą i jedzeniem wysoko przetworzonym. Dlatego też coraz częściej słuchamy doświadczonych dietetyków, którzy wskazują, chociażby na kolostrum. A są przecież tu również wyróżniane różne rodzaje. To może być siara bydlęca albo kozia, czy też klacza, no i oczywiście owcza. Dlatego, zanim zdecydujemy się na kolostrum, powinniśmy wiedzieć, czym będą się od siebie różnić te warianty.

Czym konkretnie różnią są różne rodzaje kolostrum?

Powinniśmy tutaj zwrócić uwagę, że siara w zasadzie będzie terminem, który dobrze jest znany każdej karmiącej matce. Jest to bardzo gęsty płyn o żółtawym zabarwieniu, który jest pierwszym pokarmem i będzie dostarczany dziecku. Inaczej też zwana jest młodziwem i będzie występować naturalnie u innych ssaków. Pełni w końcu te same funkcje, co u ludzi. To, co jednak jest najważniejsze, to bardzo szerokie spektrum wartościowych substancji. Na szczęście też dla nas, jako konsumentów, którym zależy na zdrowiu naszym i dzieci, obecnie technologia pozwala na pozyskiwanie od zwierząt siary i produkowanie naturalnych suplementów diety. Jeżeli zaś chodzi o szczegóły, to przede wszystkim kolostrum krowie, owcze, kozie, a także to, które pochodzi od klaczy, to będą produkty homologiczne. Co to będzie jednak dla nas znaczyć w praktyce? Chodzi o to, że występuje tutaj duże podobieństwo białek, które są obecne w składzie, a więc właściwości będą tożsame. Jednocześnie też warto zauważyć, że jeżeli chodzi o największe podobieństwo do bioaktywnych czynników do ludzkiej siary, należy tu wyróżnić kolostrum bydlęce.

Jak dopasować odpowiednie kolostrum?

Najważniejszą kwestią będzie to, abyśmy dopasowali ten odpowiedni produkt dla nas albo dla dzieci. Musimy tutaj przyjrzeć się oczywiście formule, a także działaniu preparatów, które nas akurat zainteresowały. Na pewno będziemy mieli także dostęp do bardzo wielu różnych form, w których występuje siara. Jest przecież dostępna w kapsułkach albo w płynie do picia, czy też w tabletkach. To może być także zawiesina, ale zawsze najlepiej jest poradzić się doradcy klienta.