Co składa się na sukces w sporcie?
2 listopada 2019
Zima w szklarni ogrodowej. Przygotuj się – jest co robić
1 stycznia 2020

Czujesz dyskomfort gdy wychodzisz po kąpieli?

Udana, odprężająca kąpiel to  nie tylko pełna wanna służącą często takiemu relaksowi. Kadzidełka, świece, olejki eteryczne są owszem bardzo ważne, ale liczy się także komfort po wyjściu  z wanny.

Czy da się coś zrobić z zimną posadzką?

Niestety, w łazience nie sprawdzą się drewniane panele, które dają namiastkę ciepła dla stóp. Nie spełni swojego zdania także zwykła wykładzina. Kontakt z wilgocią i wodą działa niekorzystnie na wiele materiałów, dlatego trzeba pomyśleć o najodpowiedniejszej posadzce. Jedną z nich jest na pewno coraz częściej stosowany korek, na bazie którego można wykonać podłogę z paneli lub z płytek. Nie jest podatny na wilgoć, ale też doskonale izoluje termicznie i akustycznie. Korkowe odłogi są przede wszystkim ciepłe w dotyku, dlatego świetnie sprawdzą się w każdej łazience. Drugą propozycją jest posadzka wykonana z wykładziny elastycznej (np. winyl lub kauczuk). Jest to materiał odporny na działanie wilgoci i ciepły w dotyku, podobnie jak ww. korek.

Co może pomoc?

Oprócz dobrej jakości posadzki potrzebne są także dywaniki łazienkowe. Ich wykonanie musi być perfekcyjne, jeśli chodzi o miękkość tkaniny, ale tez chłonność wody i odporność na uszkodzenia. Jest wiele rodzajów dywaników łazienkowych i każdy z nich ma swoich zwolenników. Pierwsza propozycja to te wykonane na bazie gumy. Zapewniają idealną izolację od podłoża i na pewno nie poślizgnie się na nich mokra stopa.

Bardzo popularne są dywaniki łazienkowe wykonane z włókien naturalnych, a od spodu odpite gumą lub kauczukiem. Używanie nich gwarantuje wyjątkowo miłe dla stopy odczucia po wyjściu z wanny. Kidy się zabrudzą, wystarczy włożyć do pralki i wyprać.

Kolejne dywaniki łazienkowe godne polecenia to te, zrobione na bazie włókna bambusowego bądź z drewna. Poszczególne elementy takich dywaników łazienkowych połączone są ze sobą precyzyjnie za pomocą gumek lub sznureczków. W dotyku nie są miękkie, co jest ich wadą, ale dobrze izolują od podłoża.

Wybór posadzki i dywanika łazienkowego ma duże znaczenie przy organizacji przestrzeni w łazience. Jeśli zadbamy o to, aby były wykonane jak najlepiej i dawały solidną izolację termiczną, wtedy chodzenie boso i osuszanie stop po kąpieli będzie kojarzyło się tylko i wyłącznie z przyjemnością.