dzbanki-miedziane
Pozytywny wpływ miedzi na organizm
18 września 2021
adwokat alimenty łódź
Prawo alimentacyjne — co warto wiedzieć?
6 listopada 2021

Z jakimi kosztami musisz się liczyć biorąc rozwód?

porady-prawne-łódź

Dla wielu osób jednym z najważniejszych dni w ich życiu jest ten kiedy biorą ślub. Nie ma się co jednak dziwić – czeka się na to długi czas. Jednak czasami zdarza się taka sytuacja kiedy małżeństwo z różnych przyczyn bierze rozwód. Wiąże się to ze sporymi kosztami.

Ile kosztuje rozwód w Polsce?

Jeśli chodzi o rozwody w naszym kraju to z roku na rok jest ich coraz więcej – w zasadzie trudno jest podać jednoznaczną przyczynę, ale zapewne najczęściej jest to niezgodność charakterów czy też nadużywanie alkoholu. W przypadku, gdy chce się złożyć pozew o rozwód trzeba uiścić obowiązkową opłatę – 600 zł. Warto wiedzieć o tym, że musi być to opłacone jeszcze przed złożeniem wniosku o rozwód. Zawsze do wniosku musi być dołączone potwierdzenie wpłaty, gdyż w przeciwnym wypadku może zostać on oddalony. Jednak to jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o koszty, gdyż pozostaje jeszcze podział majątku. Na dzień dzisiejszy coraz częściej wszystko rozstrzyga się podczas sprawy rozwodowej i nie ma konieczności przeprowadzania osobnego postępowania. Opłata ta to 300 zł – chyba, że obie strony nie doszły do porozumienia w kwestii podziału to trzeba będzie zapłacić aż 1000 zł. W dodatku niezbędne jest zapłacenie za zatrudnienie adwokata, jednak tutaj koszt ustalany jest indywidualnie.

Porady prawne Łódź – dlaczego warto skorzystać?

Oczywiście nikt nie mówi o tym, że wszyscy koniecznie muszą od razu wiedzieć jak wygląda cały proces, jeśli chodzi o rozwód. Bez wątpienia dla osób bez doświadczenia jest to dosyć skomplikowana sprawa i właśnie z tego względu warto skorzystać z porad profesjonalistów w zakresie, jakim są porady prawne. Łódź ma w tym zakresie wiele do zaoferowania. Wystarczy tylko, że udamy się do prawnika, a ten wszystko powinien nam wyjaśnić. Jednak należy pamiętać o tym, że zawsze powinna być to osoba z jak największym doświadczeniem i przede wszystkim polecana przez innych – wtedy mamy pewność, że otrzymamy sprawdzone porady. Dobrego prawnika bez większych problemów można znaleźć w Internecie i wydaje się, że jest to zdecydowanie najlepsza droga na poszukiwania. Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, iż rozwód powinien być dokładnie przemyślany i zdecydowanie nie warto podejmować w tej kwestii zbyt pochopnych decyzji. Niestety są one nieodwracalna, a więc zanim poczynimy jakiekolwiek kroki w kierunku rozwodu najlepiej jest rozpatrzyć to z każdej strony, aby później nie żałować decyzji.