Czym kierować się podczas zakupu prześcieradła?
14 maja 2020
Jak ocieplić zimne wnętrza wystrojem?
30 lipca 2020

Plan na pierwsze auto – wykorzystaj lepsze warunki zatrudnienia w Niemczech

Zakup własnego auta to jedno z podstawowych marzeń młodych ludzi. Jeszcze w czasie uczęszczania do szkoły wielu z nich decyduje się na zrobienie prawa jazdy, które jest jedną z oznak wchodzenia w świat dorosłych. Opłacenie kursu i egzaminu najczęściej biorą na siebie rodzice bądź dziadkowie, nawet w ramach prezentu na osiemnastkę. Jednak z wejściem w posiadanie auta może być już trudniej. wymaga to podjęcia pracy oraz oszczędzania. Jak można przybliżyć się do swoich wymarzonych czterech kółek bez konieczności napadu na bank?

Spokojnie, nikt tu nie będzie nawoływał do łamania prawa! Bank przy zakupie samochodu ma do odegrania ważną pozytywną rolę. Ale najpierw zastanówmy się nad opcją zakupu starszego rocznika, który po wieloletnim używaniu trafił do Polski i czeka na swą drugą młodość. Często młody kierowca nie może się doczekać własnych czterech kółek. Zbiera drugie tyle, ile wydał na kurs prawa jazdy lub nieco więcej i decyduje się na wydane równowartości wakacyjnej pensji na auto, które najprawdopodobniej lata świetności ma już za sobą. Pomijając wyjątkowe przypadki, takie jak kupno samochodu z przebiegiem 15 tys. km od małżeństwa emerytów lub zakup oldskulowego modelu, którym ktoś zamierza się zająć w zaprzyjaźnionym warsztacie, najczęściej są to rozwiązania tymczasowe. Zostawmy je uczniom lub studentom, bo ten piękny czas w życiu przeznaczony jest właśnie na eksperymenty, także w dziedzinie motoryzacji.

Praca i kredyt w Niemczech – skuteczny plan na własne auto lepszej klasy

Nauka skończona, czas pomyśleć o stabilizacji. Czy można w ten okres wjechać nowym autem? Prowadzą do tego trzy drogi – można liczyć na hojność zamożnych rodziców, podjąć pracę i gromadzić oszczędności przez pierwsze lata albo znaleźć rozsądny model sfinansowania zakupu poważnego samochodu. Pierwsza droga dostępna jest dla nielicznych. Podjęcie pracy i tak będzie konieczne, ale można to zrobić w taki sposób, by przyspieszyć zdobycie wymarzonych kluczyków. Wiele młodych osób łączy tę drogę ze skorzystaniem z wsparcia instytucji finansowych. Przy czym jeśli ktoś chce to zrobić z głową, może postarać się o kredyt w Niemczech.

Na podstawie zatrudnienia bank udzieli ci pożyczki na korzystnych warunkach

Jak to możliwe? Wystarczy podjąć zatrudnienie za Odrą i na tej podstawie uzyskać środki na sfinansowanie pierwszego auta. Do podjęcia pracy będzie nam potrzebne niemieckie konto, które jest podstawą złożenia wniosku o pożyczkę. Praca zagwarantuje środki do spłaty, a kredyt w Niemczech ma wiele wariantów – na pewno znajdziemy coś dla siebie. Podobnie jak samochód, ponieważ nietrudno tam o zadbane, używane Audi, BMW czy Passata za równowartość półrocznej pracy w tym kraju.