demografia
Demografia Radzymina
5 stycznia 2016
zobowiązania radzymin
Czy Radzymin wychodzi na prostą?
17 lutego 2016

Morsy z Radzymina biją rekord!

morsy z radzymina

Od piątku do poniedziałku nasza redakcja towarzyszyła Radzymińskiemu Klubowi Morsów ICEBEAR w wyprawie do Kołobrzegu na II Światowy Zlot Morsów. Specjalną atrakcją zlotu była udana próba bicia rekordu Guinessa w jednoczesnej kąpieli morsów.

Z Radzymina i okolicznych miejscowości  wyruszyło 20 osób zrzeszonych w radzymińskim klubie. Pogoda rozpieszczała, temperatura powietrza dochodziła do 8 stopni Celsjusza, woda miała 3-4 stopnie..

Morsy przez kilka dni przygotowywały się do finałowej niedzielnej kąpieli, korzystając z saun, balii z gorąca wodą i innych przewidzianych atrakcji.

W niedzielę z okolic mola wyruszyła morsia parada, skąd miłośnicy zimnej wody, w tym nasi radzymińscy reprezentanci  udali się na plażę, gdzie odbyła się wspólna rozgrzewka w rytmie muzycznych przebojów.

O godz. 13:00 wszystkie morsy weszły do wody. Nie można było mieć na sobie pianek ani innego okrycia poza strojami kąpielowymi, czapkami, rękawicami lub butami kąpielowymi. Stojący na brzegu kibice patrzyli z niedowierzaniem, ale udało pobić się rekord – do wody weszło na raz 1324 osoby.

Radzymińska flaga była widoczna podczas relacji prasowych i telewizyjnych. Klub z Radzymina zasłynął również tym ,że przebywał w wodzie najdłużej ze wszystkich. Najwytrwalsze morsy z Radzymina  spędziły w morzu 40 minut bez przerwy.

Morsem możesz zostać także Ty. Radzymińskie morsy spotykają się w kazda niedzielę nad Zalewem Zegrzyńskim na terenie Hotelu Parasol w Nieporęcie (ul,. Zegrzyńska 10e) o 11:00.