Lakier samochodu jest szczególnie narażony za zanieczyszczenia, które często nie chcą się zmyć. W takiej sytuacji warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Glinka do lakieru jest jednym z nich, ale co jeszcze przyda Ci się w trakcie czyszczenia pojazdu?

Trudne plamy na lakierze – co z nimi zrobić?

Aby dobrze dbać o samochód trzeba mieć przede wszystkim najlepszej jakości kosmetyki przeznaczone specjalnie dla pojazdów, gąbkę, pędzelek detalingowy oraz oczywiście ściereczkę wykonaną z mikrofibry. Do trudnych do usunięcia plam zaliczamy pozostałości smoły oraz kleju, problemem mogą okazać się także osady metaliczne oraz rozgniecione owady, które licznie pojawiają się na samochodzie, szczególnie po przejechaniu długiej trasy. W trakcie ich zmywania pojawiają się spore trudności.

Kiedy więc na lakierze pojawią się plamy ze smoły i kleju, musisz sięgnąć po odpowiednie preparaty, które poradzą sobie z tego typu zabrudzeniami. Żadne rozpuszczalniki się nie sprawdzą. W omawianej sytuacji pomoże glinka do lakieru, która poradzi sobie także z osadami metalicznymi. Dobrej jakości produkty pozwalają pozbyć się lotnej rdzy oraz metalicznych zabrudzeń, które licznie występują na karoserii samochodu. Glinka dla lakieru to doskonałe rozwiązanie, gdyż w żaden sposób nie zniszczy powierzchni, jednocześnie działa szybko i bez konieczności stosowania dodatkowych środków.

Już na koniec warto wspomnieć o owadach. Do tego zadania również warto wykorzystać najlepszej jakości środki, które mają neutralne PH, nie niszczą powłoki i działają szybko oraz skutecznie.

Zabezpieczanie lakieru w samochodzie

Jeśli chcesz uniknąć uciążliwych i trudnych do usunięcia plam, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie lakieru. Do tego celu wykorzystaj specjalne kosmetyki, które pokryją całą powierzchnię powłoką, do której przykleją się wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Doskonale, kiedy w preparacie został wykorzystany kwarc, gdyż ułatwia czyszczenie i jednocześnie w żadnym stopniu nie wpływa na pogorszenie kondycji lakieru. Po zakończonym sprzątaniu nałóż odżywkę czy wosk, które nie tylko ochronią samochód, ale jednocześnie doskonale poradzą sobie z usunięciem zabrudzeń.