Znany akronim CPAP oznacza stałe dodatnie ciśnienie w naszych drogach oddechowych. Nowoczesne urządzenia CPAP wykorzystywane są do usuwania bezdechu sennego. Były i będą jeszcze używane w niewydolności oddechowej. Rehabilitacja CPAP jest aktualnie najkorzystniejszą metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego.

Urządzenie to zbudowany jest z pompy oraz maski, którą wkładamy na naszą twarz ewentualnie jednocześnie na usta i nos. Przyrząd jest odpowiedzialny za stałe nadciśnienie, jakie podtrzymuje otwarte drogi oddechowe. Wpompowywane poprzez instrument powietrze daje nam wolność od przypadłości jakę jest bezdech senny Leczenie chłodnym powietrzem wdrażanym do naszych płuc prawdopodobnie może u niektórych chorych pobudzać efekty niepożądane, które można obniżyć decydując się na CPAP udoskonalony w nawilżacz i ogrzewacz powietrza. Istnieją ponadto pompy rodzaju autoCPAP, które są bardziej nowocześniejsze technologicznie. Ich rolą będzie dopasowanie parametrów do stopnia zaburzeń oddechu w trakcie snu.

Nowoczesne urządzenia CPAP w przewadze są zaopatrzone między innymi w karty do pamięci zewnętrznej oraz dysk wewnętrzny. Aparatura gromadzi dane na temat dokonywanej rehabilitacji. Aparat śledzi przebieg przepływu powietrza w czasie snu a także wpisuje w pamięci wzmianki o bezdechach a także chrapaniu. Jest to bardzo korzystna właściwość, bowiem dzięki niej można na bieżąco dopasowywać ustawienia pompy.

Kuracja METODĄ CPAP, zrealizowana za pomocą specjalnego sprzętu dostarcza konkretne korzyści. Podwyższa formę snu jak również znika temat chrapania i zaskakujących wybudzeń. Zwiększa się również sprawność naszego organizmu podczas dnia poprzez odpowiednie dotlenienie.