Jesteś właścicielem firmy? Planujesz organizację eventów i właśnie szukasz firmy cateringowej? Nie wiesz, na jaki styl postawić, aby zrobić wrażenie na współpracownikach? Ciekawą propozycją są eventy w duchu eko.

Na co postawić, decydując się na ekologiczne event firmowy?

Jeśli chcesz zorganizować ekologiczny event firmowy, pamiętaj, aby przede wszystkim zrezygnować z plastikowych, jednorazowych naczyń. Zrobione z plastiku talerzyki, kubeczki i sztućce to coś, po co osoba chcąca być eko na pewno nigdy nie kupi. Zadbaj również o dopasowanie ilości jedzenia – nie zamawiaj za dużo. Ekolodzy coraz częściej podkreślają, jak dużo żywności marnujemy. Tymczasem w produkcji jedzenia wykorzystuje się mnóstwo wody. Planujesz ekologiczny event firmowy, postaw na profesjonalny catering dla firm. Jeśli wydarzenie ma być ekologiczne, pamiętaj także o tym, aby zrezygnować z niepotrzebnych gadżetów. Wybierając dekoracje bądź dodatki, postaw na te ekologiczne. Wybieraj niebarwione serwetki – w procesie ich produkcji nie są wykorzystywane szkodliwe barwniki. Stawiaj na gadżety wielokrotnego użytku, które możesz wypożyczyć – to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zakup nowych.

Catering dla firm – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Jeśli interesuje Cię profesjonalny catering dla firm, pamiętaj, aby przede wszystkim postawić na doświadczoną i cieszącą się doskonałą opinią klientów firmę. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę sprawdź, ile eventów i imprez obsłużyła firma. Możesz poprosić również o referencje. Zmniejsza to ryzyko wyboru firmy, której jakość świadczonych usług pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zależy Ci na ekologicznym evencie, koniecznie dopytaj o to, po jaką zastawę sięga firma. Jeżeli ma być eko, nie mogą to być naczynia robione z niezwykle szkodliwego dla środowiska naturalnego plastiku. Świetnie sprawdzają się naczynia wielokrotnego użycia. Bardzo dobrym wyborem są również te papierowe. Wolne są one od szkodliwych substancji negatywnie wpływających na środowisko naturalne. Duże znaczenie ma także ustalenie menu. Jeśli firma jest doświadczona i ma na swoim koncie dużą liczbę zorganizowanych eventów, z łatwością doradzi Ci, jaka ilość jedzenia będzie odpowiednia, aby go nie zmarnować.

Organizacja ekologicznych eventów bez pomocy doświadczonej firmy cateringowej jest bardzo trudna. Decydując się na wsparcie profesjonalistów, możesz mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Co więcej, dobra firma cateringowe wybierze odpowiednią zastawę, dzięki czemu Twój event będzie miał ekologiczny charakter.