Kuchnia włoska zyskała potężne grono miłośników na całym świecie ze względu na proste, aromatyczne przepisy, które idealnie nadają się na romantyczną kolację oraz przyjęcie rodzinne. Bardzo istotne znaczenie odgrywają trunki serwowane razem z jedzeniem, gdyż podkreślają głęboki smak i aromat.

Włoska kuchnia, którą trzeba spróbować, czyli bardziej bądź mniej popularne potrawy

Włoska kuchnia to nie tylko pizza i pasta, stąd warto spróbować również kruchej pieczonej albo duszonej jagnięciny, która cieszy się szczególną popularnością na odcinku dzielącym Sycylię od przełęczy Brennero. Na uwagę zasługują różnorodne gatunki wędlin oraz serów, które liczy się w tysiącach, soczyste warzywa znane pod nazwą verdure, caponata, czyli duszony kabaczek, bakłażan, papryka i cebula. Świetnym wyborem jest risotto z dodatkiem mątwy, szafranu bądź mięty.

Włoska kuchnia oferuje również fantastyczne desery — najbardziej popularny to tiramisu oraz panna cotta. Jednak warto zwrócić również uwagę na deser będący włoską wersją mazurka bakaliowego, czyli pardulas. To oczywiście tylko przykładowe propozycje, gdyż włoska kuchnia ma do zaoferowania znacznie więcej.

Dlaczego włoska kuchnia jest tak smaczna?

Sekretem włos kuchni są używane produkty, które są świeże i aromatyczne. Do każdej potrawy dodawane są świeże zioła oraz oliwa z oliwek, co nadaje głębokiego smaku i gwarantuje fantastyczny, intensywny aromat.

Co ciekawe, kluczem do sukcesu jest także prostota. Włoskie przepisy nie są skomplikowane, odpowiednia gramatura nie odgrywa aż tak dużego znaczenia, a przygotowanie nie wymaga dużych nakładów czasu. Trzeba jedynie pamiętać o używaniu odpowiednich składników i gotowaniu z sercem.

Bardzo ważna kwestia, kiedy mowa o włoskiej kuchni dotyczy wina, gdyż jest ono spożywane do każdego posiłku w celu wyostrzenia kubków smakowych i zagwarantowania uczty dla podniebienia. Włosi piją zarówno odmianę czerwoną, jak i białą. Aby nie przepłacić i nabyć dobrej jakości trunki, warto skorzystać z możliwości oferowanych przez Internet, a mianowicie wykorzystać wyszukiwarkę. Wystarczy wpisać „Pinot Grigio cena” albo inną nazwę wina i otworzy się nie tylko przedział cenowy, ale także miejsca, w których można nabyć włoski alkohol stanowiący idealny dodatek do dań.