Francja to naprawdę niesamowity kraj, a przepełniające ją atrakcje zachwycają swoim niepowtarzalnym pięknem. Paryż nęci niepowtarzalnym charakterem, a przecież nie tylko to miejsce może się okazać atrakcyjnym celem podróży. Dokąd, poza piękną stolicą, warto się wybrać?

Cudowna Francja słynie oczywiście z wielu słynnych zabytków architektonicznych, z którymi można się spotkać w wielu jej regionach. Fascynują nas okazałe zamki, które przyciągają bogatą historią. Z ich mnogości słynie przede wszystkim chętnie odwiedzana dolina Loary. Dla wszystkich, którzy poszukują bardziej wyrazistych doznań, interesującą alternatywą jest z pewnością wycieczka po zamkach Katarów. Ich geneza sprawia, że zwiedzenie staje się jeszcze bardziej angażujące. Na wielbicieli zabytków architektury sakralnej czeka natomiast Szlak Katedr, obejmujący między innymi Reims, Rouen czy Chartres.

Francja i jej walory na pewno zauroczą i takie osoby, dla których bardziej interesujące od reliktów przeszłości są po prostu odpoczynek i rekreacja. Miejsc na spędzenie wspaniałych wczasów jest na terenie tego kraju więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Piękne plaże i kąpieliska to duma rejonu obejmowanego przez Lazurowe Wybrzeże. Saint-Tropez, Toulon i Cannes – to najsłynniejsze ośrodki, dzięki którym w obszarze tej części wybrzeża Francji turystyka rozwija się znakomicie. Wyjątkowe warunki do relaksu można też znaleźć na słynnej Korsyce oraz w Pirenejach. I tu czekają znakomite atrakcje i niezapomniane przygody!

Wspaniała Francja zachęca jednakże nie tylko podróżnych usilnie poszukujących idealnego miejsca do relaksu – coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania wszelkich pracowników sezonowych. Planując spędzić znaczną część wakacji w cieplejszym rejonie, a dodatkowo jeszcze nieźle na tym zyskać, możemy wyjechać na winobranie Francja zarobki i wspomnienia niezapomniane. Pracodawca zapewnia nam sporo miejsc pracy dla zbieraczy i wycinaczy. To idealna alternatywa dla ludzi, którzy oczekują od letnich wyjazdów znacznie więcej niż beztroskiego wypoczynku. To z pewnością niezapomniana przygoda!