Jak wybrać dobrego adwokata? 4 kwestie do rozważenia
20 czerwca 2019
Do czego wykorzystuje się dzianiny drukowane?
1 sierpnia 2019

Jakie akcesoria kempingowe są absolutnie niezbędne?

Nawet w najbardziej wystrojonej, najwyższej klasy wersji kampera będziesz potrzebować kilku akcesoriów kempingowych, aby uczynić swoją przygodę na drodze wydajną, bezpieczną i trochę bardziej przyjemną. Biorąc pod uwagę to, że w kamperze trzeba się zmierzyć z przestrzenią na wagę złota, dobrze jest mądrze przemyśleć swoją kolekcję akcesoriów kempingowych, które dodają wygody – bez bałaganu.

Akcesorium kempingowe #1 kliny i bloki poziomujące

Kliny i bloki poziomujące to akcesoria kempingowe które powinny się znaleźć na początku Twojej listy. Ponieważ nie wszystkie tereny przeznaczone pod kempingi są sobie równe i nie wszystkie kampery są wyposażone w hydrauliczny system poziomowania – a zresztą, nawet najbardziej wyrafinowany system poziomowania może zostać udaremniony przez różne sytuacje, podróżowanie z zestawem bloków poziomujących i klocków to bardzo dobry pomysł. Wybierając te akcesoria kempingowe najlepiej zdecyduj się na zestaw blokujących, wytrzymałych bloków polipropylenowych, które nie gniją ani nie wchłaniają wody. Gdy kamper jest już wypoziomowany włóż wytrzymały, metalowy klin pod przednią i tylną oponę, aby zapobiec kołysaniu się pojazdu.

Akcesorium kempingowe #2 wąż do wody i regulator ciśnienia

Kampery są z reguły wyposażone w prostego węża ze świeżą wodą – ale często te podstawowe akcesoria kempingowe nie są wystarczające, dlatego nie wychodź z domu bez ulepszonej wersji. Poszukaj grubszego, dłuższego węża, który zapewni Ci większą elastyczność podczas kempingu i będziesz gotowy na awaryjną sytuację, gdy Twój cienki wąż zostanie przeżuty przez szopa lub uszkodzony z innego powodu. Wąż powinien być biały lub niebieski – są to kolory przeznaczone dla wody pitnej – bezołowiowej.

Muszą to być też akcesoria odporne na uszkodzenia, podobnie jak kolejny ważny gadżet niezbędny na kempingu, jakim jest regulator ciśnienia wody. Stosowanie wysokiej jakości regulatora ciśnienia wody jest niezbędnym akcesorium zapobiegającym uszkodzeniu węża i instalacji wodociągowej. Ciśnienie wody na niektórych kempingach może przekroczyć poziom, który jest w stanie obsłużyć system hydrauliczny Twojego kampera. Przygotuj się na to!