Jak ocieplić swój wymarzony dom?
17 października 2016
Z czym kojarzą się wróżki?
30 listopada 2016

Wilgoć w starym domu

Stare budynki posiada wielu ludzi. Przeważnie ludzie decydują się na zamieszkanie w budynku który od lat jest związany z ich rodziną, zamiast podjąć budowę nowego. Tym sposobem mają możliwość zmniejszyć nakłady aby zdobyć przyjemny czy też prosty dom dla swej Jednakowoż z domami budowanymi według dawnych standardów, wiążą się nierzadko różne niewygody.

Z reguły potrzebują one renowacji i niewielkich poprawek, co bez wątpienia niesie ze sobą pewne wydatki. W zabytkowych domach niejednokrotnie również mamy cugi, które to mogą okroić komfort przebywania w nich. Często w takiego typu domkach znajduje się grawitacyjna wentylacja, a nie pojawia się hydroizolacja. To, że dom jest już zabytkowy, nie znaczy, iż nie można go unowocześnić oraz sprawić aby stał się energooszczędny Wystarczy tylko zakupić właściwe podzespoły oraz urządzenia, by nasz stary dom zrobił się milszy. Wyjątkową opcją w tych przypadkach, może stać się wmontowanie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ogrzewania.

Instalacja takiego systemu nie jest zbyt trudna ani trudna, zwłaszcza jeżeli wdroży się stosowne składniki. Rekuperacja, bo tak fachowo określa się tę wentylację świetnie sprawdzi się w leciwym domu, i nie stworzy żadnych trudności. Dzięki tej wentylacji z pewnością będzie ekologiczny i energooszczędny powietrze w środku budynku stanie się zdrowe, świeże a ponad to jeszcze wolne od szkodliwych cząstek – alergenów. Z tego ucieszą się szczególnie alergicy, którzy zwykle w wiekowych domach, cierpią ze względu na występowanie w nich różnego rodzaju grzybów, pleśni oraz innych zanieczyszczeń powodujących alergie. Gdy już jednak dopadnie cię zraza w postaci grzyba w bardziej lub mniej spodziewanym miejscu, działaj bez zwłoki. Wystarczy wpisać w Google jak usunąć grzyba ze ściany i wybrać z pośród wielu ofert firm oraz preparatów dedykowanych temu zagadnieniu.

W starszych budynkach nierzadko także skrapla się para wodna, zatem wyjątkowo w takowych przypadkach warto rozlokować wentylację mechaniczną z odzyskiem temperatury. Taka wentylacja wyeliminuje z mieszkań wszelkie drobnoustroje, lecz również grzyby i zawilgocenie co zaowocuje tym, iż dom może stać się przyjaźniejszy dla mieszkańców.