Z czym kojarzą się wróżki?
30 listopada 2016
Wszystko o tarocie
12 grudnia 2016

Skuteczny monitoring ciepła

ocieplenie-pianka-poliuretanowaNierzadko przydarza się taka sytuacja iż, w domu nie wszystko współgra jak powinno. Nie w każdym przypadku w prosty sposób można odkryć przyczynę takiego stanu rzeczy, przez to właściciel naraża się na dodatkowe koszty, gdyż często traci podgrzane powietrze z domu, a podzespoły grzewcze w budynku są mało użyteczne. Właśnie dlatego wyjątkowo atrakcyjną usługą, jest teraz badanie termowizyjne.

Tę usługę proponuje wiele firm i cieszy się to dużym powodzeniem. Tego typu badanie termowizyjne możemy wykonać w jakimkolwiek czasie czy to w trakcie prac budowlanych bądź w przypadku gdy budynek jest już ukończony. Badanie termowizyjne dokonuje się przy użyciu nowoczesnej kamery termowizyjnej. Taka kamera termowizyjna ma idealne parametry, jest niesamowicie skrupulatna i ogromnie celna badając ocieplenie budynku. Dzięki takiej kamerze można np. zweryfikować izolację cieplną domu, a więc to, czy dom jest dokładnie ocieplony oraz nie marnotrawi nadmiaru energii płynącej z ogrzewania. Takie badanie zazwyczaj kontroluje również zabudowę kotła, a więc sprawdza to, czy wszystko jest mocne oraz stanowi odpowiednią podporę. Niezwykle często badaniem kamerą termowizyjną sprawdza się także rozgałęzienie ogrzewania podłogowego, czyli jego podzespołów umieszczonych w podłogach i stropach. Służy to natychmiastowemu wychwyceniu wszelkich nieprawidłowości oraz innych problemów które to mogą sprawiać iż ogrzewanie nie funkcjonuje jak powinno.

Sporo klientów zamawia tę usługę żeby rozpoznać najaktywniejsze mostki termiczne, które to mogą znajdować się na powłokach termoizolacyjnych budynków. Badanie termowizyjne można przeprowadzić jeszcze w nowoczesnym typie budownictwa czyli w wypadku budynków z bali, szkieletowych, lub drewnianych. Tyczy się to także budynków w których znajdują się siedziby rozlicznych firm. To bardzo produktywne badanie, które szybko przedstawia wady instalacji w budynku.