Płyty warstwowe wykorzystywane są jako artykuł do budowy, zwykle do stawiania centrów wielko powierzchniowych ewentualnie ogromnych magazynowych hal. Osiągają ponad przeciętną popularność na naszym rynku dzięki optymalnym parametrom.

Płyty warstwowe, jak nazwa sugeruje, zbudowane są z wielu warstw. Przeważnie są to zawsze dwie warstwy ochronne, pomiędzy którymi wprowadzony jest element centralny czyli rdzeń. On z kolei ma satysfakcjonujące właściwości izolacji termicznej zazwyczaj jest on poliuretanowy, styropianowy, bądź wytworzony z mineralnej wełny. Okładziny są przeważnie albo metalowe, lub niemetaliczne. Te pierwsze cechują się sztywnością,  oraz niskimi cenami.

Płyty warstwowe są i będą jeszcze częściej wykorzystywane w lokalnym budownictwie dzięki własnym idealnym właściwościom. W szczególności chodzi tu o wysoką izolację, którą uzyskać możesz oczywiście przez używanie płyt. Z niezachwianą pewnością koszty włożone w montaż tych płyt pozwolą na zyski w wyjątkowo szybkim tempie dzięki świetnej termoizolacji. Żeby poprawić niniejsze zalety wytwarza się sporadycznie płyty, których środek sporządzony jest z dwóch rodzajów surowca. Tymczasem rozszerzyć właściwości przeciwogniowe używa się rdzenie zbudowane z mineralnej wełny.

Stale zwiększająca się popularność tegoż materiału budowlanego wynika między innymi z tego, że montaż płyt warstwowych jest niezwykle prosty użytkowania. Głównie że były i będą one niezwykle lekkie. Cechuje je także imponujące właściwości wibroizolacyjne. Wytwórcy oferują również płyty w wielu wzorach kolorystycznych.