Jaki wybrać żyrandol do kuchni?
8 stycznia 2019
Dom inteligentny – mieszkania przyszłości
23 stycznia 2019

O czym śnią studenci prawa?

Każdy człowiek podejmujący studia prawnicze będzie mógł na przyszłość obrać najbardziej przekonującą drogę – niektórzy z nich mogą pracować na przykład w różnych urzędach oraz na uczelniach. Ponad połowa zamierza jednak przetestować swoje możliwości na aplikacji. Możliwość wyboru nie ogranicza, jednak największą popularnością cieszą się dwie – aplikacja adwokacka i radcowska, choć wydaje się, że mowa o prestiżu może być w przypadku tej pierwszej. Kancelaria adwokacka to obiecuje wielkie nadzieje.

Nasza własna kancelaria adwokacka Warszawa: doskonały plan na przyszłość

Jeżeli spytamy dowolnego studenta z prawa, co zamierza zrobić ze swoją przyszłością, bez wahania przyzna: „własna kancelaria adwokacka”. Adwokat to przecież jeden z cieszących się największym szacunkiem zawodów, aczkolwiek rozsądnie jest zadać sobie pytanie: czy można na tym zarobić? Dużo zależy od wyboru specjalizacji, jaką wybierzesz. Dodaj
w Google rozwody
Kraków
, czy Gdańsk i zobacz jak wielka jest konkurencja. Może postaw na coś
bardziej wyszukanego.Ogół prawników może przyznać, że posiadanie własnej kancelarii nie w każdej sytuacji będzie tak lukratywne jak wyobrażają sobie studenci.

Zbyt dużo studentów

Nieobojętna jest z pewnością rosnąca liczba studentów jak również liczba aplikantów. Uczelnie publiczne mogą dziś przyjąć rekordową liczbę młodych ludzi, do egzaminów aplikacyjnych może podejść coraz większa liczba młodych prawników. To wymusza w dłuższej perspektywie spadek cen usług prawników (ze względu na dużą konkurencję). Nawet w obecnych czasach poniektóre kancelarie muszą walczyć o byt. Jak będzie wyglądało to za parę lat oraz czy mała kancelaria niezmiennie utrzyma swoją wartość, czy całkiem na odwrót, bo do interesu trzeba będzie dokładać osobiste pieniądze?