Kuchnia to miejsce, w którym zawsze jest coś, co musimy dokupić, by lepiej nam się w niej funkcjonowało. Kupujemy masę drobiazgów, które mają nam się przydać i zrewolucjonizować nasze kuchenne działania, a w efekcie często są kolejnymi zbieraczami kurzu. Jakie gadżety wybrać, by dobrze nam służyły?

Temperówka do warzyw – sposób na zdrowy makaron

Świadomość zdrowego stylu życia jest w społeczeństwie coraz większa. Duża część z nas zdaje już sobie sprawę, z zagrożeń wynikających ze złego odżywiania. Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa są bardzo polecane, ale za to powinniśmy dostarczać nieco mniej węglowodanów skrobiowych. A co jeżeli Ci powiem, że makaron możesz bez problemu zastąpić warzywami? Nie, nie mówię tu o pokrojonych w kostkę, czy paski, kolorowych kawałkach. Na rynku dostępnych jest wiele temperówek do warzyw. Dzięki nim, np. z marchewki, ogórka, czy cukini szybko przygotujesz choćbyy rurki a’la spaghetti lub cienkie wstążki tagiatelle. Z takim gadżetem możesz jednocześnie jeść zdrowo i zachować namiastkę przyjemności z nawijania nitek makaronu na widelec jedząc ulubione potrawy.

Ścierka kuchenna, której nigdy nie ma gdzie odłożyć

Zauważyliście, że ścierka kuchenna, choć non stop używana w kuchni, to jakoś tak nigdy nie ma swojego miejsca? A to szybko coś nią wytrzesz i nie masz kiedy odwiesić. A to przetrzesz ręce i rzucisz na blat, bo przecież zaraz Ci się przyda. A nawet jak już dotrzesz z nią do wieszaka, to ile razy zdarzyło Cię się, że po próbie powieszenia zaraz z niego spadła? Na szczęście z pomocą przychodzą proste, ale bardzo przydatne i wygodne gadżety, dzięki którym ścierka kuchenna zostanie nieco ujarzmiona. Pierwszym i najczęściej stosowanym sposobem są specjalne spinacze, czy klipsy, które można przypiąć do brzegu ściereczki. Z drugiej strony są one zakończone pętelką lub haczykiem. Dzięki temu łatwiej je odwiesić na tradycyjnym wieszaku (wieszak z pętelką) lub podłużnym wieszaku, czy rączce od piekarnika (wieszak z haczykiem). Innym bardzo praktycznym rozwiązaniem jest trzymanie ścierki cały czas przy sobie podczas gotowania. Większość z nas na pewno kojarzy zapalonego kurza zarzucającego sobie ścierkę na ramię. Ja zaraz potem widzę jej róg wpadający do sosu przy kolejnym pochyleniu. Na szczęście wieszakiem dla naszej ściereczki może być fartuch. Na wysokości tali może mieć paseczek, przez który przewleczesz dowolną ścierkę. Inny patent to poszycie guziczków do ścierki i zrobienie dziurek w fartuszku lub zakup takiego już z opcją dopinania ściereczki. Tu praktyczna uwaga – wygodniej będzie używać długiego egzemplarza, tak by nie musieć za każdym razem wyciągać jej za paska lub odpinać i po użyciu powrotem ją mocować.

Podstawka na tablet lub książkę

Podstawka na tablet lub książkę to z pozoru prezent nie koniecznie związany z kuchnią, ale w praktyce może być w niej bardzo przydatny. Taki patent bardzo spodoba się osobom lubiącym gotować zgodnie z przepisem i często sprawdzającym, czy postępują dokładnie tak, jak w nim napisano. Nie raz gotując coś na szybko potrzebujemy zajrzeć do jakiś papierów, czy odebrać telefon. Zawsze wtedy albo w popłochu wycieramy w coś ręce, albo próbujemy sobie poradzić, tymi które jeszcze wydają się czyste, czy pomóc sobie łokciem, albo nosem. Nie da się ukryć, że wyglądamy wtedy dość komicznie. Taki prosty gadżet jak podstawka na książkę kucharską uchroni nas przed wiecznym szukaniem przepisu w zamykającym się egzemplarzu, a książka dzięki temu, że nie będzie dotykana w trakcie gotowania dłużej nam posłuży. Podobnie spraw ma się z tabletem. Na większości modeli obraz widać dobrze pod określonym kątem, przez co musimy manipulować sprzętem by coś zobaczyć. Podstawkę możemy ustawić w odpowiedni ułożeniu, do tego wyłączyć wygaszanie ekranu i gotowe. Stały dostęp do przepisu zawsze na widoku.