Domek letniskowy – jak przygotować go do zimy?
5 stycznia 2019
O czym śnią studenci prawa?
19 stycznia 2019

Jaki wybrać żyrandol do kuchni?

Nie bez przyczyny kuchnia stanowi dla projektantów szczególny przypadek pomieszczenia. Przy jej urządzaniu może spotkać nas naprawdę wiele wątpliwości. Z jednej strony wnętrze powinno być nowoczesne, natomiast z drugiej w pełni funkcjonalne. Szczególnie ważny jest z pewnością także nabycie optymalnego zestawu oświetlenia.

Żyrandol do kuchni – czym kierować się przy jego wyborze?

Montaż oświetlenia w kuchni to nie lada wyzwanie. Przebieg jego przygotowywania determinuje kilka czynników. Pierwsza kwestia, jaką musimy wziąć pod uwagę, to rozkład mebli. Oświetlenie musi doskonale docierać do najczęściej użytkowanych fragmentów pomieszczenia, nie przekraczając jednocześnie określonych norm. Często doradza się zlokalizowanie źródła światła w kuchni nad blatem czy też nad stołem. Bardzo ważne, żeby światło, które z niego pochodzi, było dostatecznie intensywne i skoncentrowane. Kolejną kwestią wartą uwagi jest konstrukcja sufitu. Może być on podwieszany, a żyrandol w kuchni może wtedy zostać umieszczony we wnęce lub w szynie. Poziom jasności lampy zależeć będzie od określonej długości zwisu żyrandola w kuchni. A to z kolei zależy od tego, jakie wymiary ma dane pomieszczenie.

Stylowa kuchnia a oświetlenie

Żyrandol w kuchni to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale także element o funkcji ozdobnej, który urozmaici aranżację stylowej kuchni. Z łatwością znajdziemy model, który będzie zgodny z naszymi preferencjami. To kwestia tego, czy żyrandol do kuchni będzie mieć za zadanie tworzyć tradycyjny wystrój wnętrza, czy bardziej awangardową aranżację. Jeśli jest nam bliższa pierwsza wersja, możemy postawić na biały lub czarny kolor żyrandola i brak wymyślnych zdobień. Obecne trendy skupiają się dokoła oryginalnych form i niestandardowych kształtów. Coraz chętniej sięgamy po interesujące formy i żywe kolory, jakie z pewnością ożywiają pomieszczenie. Natomiast łagodne kolory doskonale dopełnią wnętrze oraz umożliwią stworzenie harmonijnej całości.