Oświetlenie wymaga odpowiedniego rozplanowania i doboru elementów dekoracyjnych. Jedne miejsca powinny być bardziej, a inne mniej oświetlone. Światło pełni też funkcję dekoracyjną. Szczególnie w tym przypadku należy zwrócić uwagę na funkcjonalność poszczególnych elementów.

Jaki powinien być kinkiet nad lustro?

Lustro to jedno z najważniejszych akcesoriów w domu. Nie może go zabraknąć nigdzie. Przeglądamy się w nim w trakcie porannej toalety, ale też zawsze, kiedy chcemy poprawić swój wygląd. Może znaleźć się w każdym pomieszczeniu- począwszy od łazienki, korytarza aż po sypialnię. Jego wygląd możemy wyeksponować na dwa sposoby. Pierwszy to niebanalny design, natomiast drugi to zastosowanie oświetlenia. W tym celu możemy sięgnąć po kinkiet nad lustro. Dzięki temu podkreślimy nie tylko jego wygląd, ale będziemy mogli przeglądać się o każdej porze dnia. Kinkiet nad lustro to doskonałe rozwiązanie praktyczne i dekoracyjne. Montaż nad lustrem doskonale wyznacza kąt padania światła. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki kinkiet nad lustro wybrać. Tradycyjne są uniwersalnym rozwiązaniem i najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym stylu. O wyglądzie kinkieta najbardziej przesądza materiał, z którego został wykonany. Ponadto istotnym aspektem jest też kolor oraz ornamentyka.

Dekoracyjny kinkiet nad lustro

Design to nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Projektanci coraz częściej stawiają na bardzo wymyślne wzory. Najczęściej stawiają na nie osoby, które są miłośnikami orientalnego i nowoczesnego designu. Dekoracyjny kinkiet nad lustro najlepiej będzie wyglądał z lustrami zaprojektowanymi w minimalistycznym stylu i o prostej formie. Kinkiety na stelażu dodadzą elegancji i stylu każdemu wnętrzu. Doskonale dopełnią również stylistykę retro. Można zdecydować się również na zakup kilku mniejszych kinkietów nad lustro, które stworzą ciekawy efekt dekoracyjny i w efekcie zapewnią bardziej intensywne oświetlenie.