Kiedy nie możesz holować samochodu?
14 października 2016
Wilgoć w starym domu
20 października 2016

Jak ocieplić swój wymarzony dom?

ocieplenie-poddasza-pianka-2Jak bardzo ważne jest profesjonalne ocieplenie domu? Jeśli przyrównamy nieocieplony gmach do auta byłaby to okoliczność, w jakiej podróżując wozem zaprzepaszczalibyśmy energię wytworzoną w motorze w ogóle z tej siły nie korzystając. Podsumowując: wykorzystanie paliwa pozostawałoby ciągle na jednakowym poziomie, jednak nie dostarczałoby to właściwie niczego do prędkości jazdy wozu. W jaki sposób zatem nie tracić majątku na niedocieplonym domu?

Przy nieodpowiednio ocieplonym budynku, sprawa jest analogiczna, jednak wyniki niedoboru dobrej powłoki termicznej potrafią być niemiłe. Powłoka izolacyjna budynku jest nie tylko gwarantem temperatury, które to utrzyma się w budynku ale także powodem wysokich oszczędności.

Brak ocieplenia ścian budynku lub także złe dokonanie termoizolacji może być źródłem utraty ciepła w granicach od 20 do około 35 %. W ten sposób użyte i spalone paliwo, niezależnie czy będzie to węgiel czy też olej opałowy, w ponad 1/3 bywa wykorzystane nieefektownie. Zatem identyczny rozmiar nakładów jest zwyczajnie marnowany.
Przeprowadzenie warstwy termicznej tylko samych fasad to namacalne wpływy. Przeciętne wkłady powiązane z ogrzewaniem mieszkania mogą zredukować się o około 5 do 10 punktów procentowych. Wypada jednak wiedzieć, że ma na to wpływ niesamowicie dużo elementów od wymiarów ścian przez wariant produktu z którego postawiono ściany fundamentowe.
W celu należytego przygotowania warstwy termoizolacyjnej domu obowiązkowe uchronienie się mankamentów, jakie mogłyby prowadzić do powstawania mostków cieplnych. Szczeliny między powierzchniami lub tez płytami termoizolacji mogą być powodem znacznych strat temperatury oraz nakładów poniesionych na kiepsko wykonaną izolację.
Idealnym rozwiązaniem, jakie pozwala zapobiegać pojawianiu się przerw czy tez nierówności w izolacji termicznej jest docieplenie pianką. Pianka PUR daje stu % pewność szczelności. Termoizolacja pianą poliuretanową jest nie tylko niezwykle korzystne, lecz również korzystne dla zdrowia albowiem nie zatrzymuje ona pary wodnej która nie skrapla się wewnątrz domu.