Nowoczesne kuchnie
9 marca 2018
Radcy prawni i adwokaci
27 maja 2018

Dbajmy o piękny uśmiech

Kamień pojawiający się na zębach zawsze w znacznym stopniu wpływa na ich estetykę. Nawet gdy zęby zmagają się z innymi problemami, ma szansę pojawić się na nich nalot. Na szczęście tak się składa, że w obecnych czasach wyeliminowanie tego problemu nie jest trudne.

Z tego typu problemem zmagają się ludzie z zasadowym wskaźnikiem pH śliny. Na narastanie kamienia znaczny wpływ mają picie kawy, herbaty, czerwonego wina i soków. Szkodliwe działanie mają także woda z kranu oraz palenie. Najpierw na zębach wytwarza się miękki osad, inaczej płytka nazębna, którą usuwa się stosunkowo łatwo. Za jej powstanie odpowiadają bakterie zespolone ze składnikami śliny. Dopiero później płytka przeobraża się w twardy osad, z którym musimy udać się do stomatologa.

By tego uniknąć, systematycznie szczotkuj zęby, używaj nici dentystycznych i płynu do płukania ust. Nie sposób jednak w 100% skutecznie uchronić się przed powstawaniem kamienia. Czasem jest to zadanie dla stomatologa. Jeśli chcesz wybrać się na zdjęcie osadu ze swoich zębów, a nie masz pewności, w jakim konkretnym miejscu masz szansę to zrobić, użyj odpowiedniej frazy, dla przykładu scaling bądź stomatologia Łódź. Musisz jedynie wybrać tyko to najlepsze, czytając opinie internautów. Wybrany przez Ciebie stomatolog czyści szkliwo za pomocą skalera.

Kontroluj stan swoich zębów i pod żadnym pozorem nie pozwól, żeby przypadkiem kamień stał się przyczyną różnych problemów z dziąsłami bądź próchnicą. Zawsze dbaj o higienę jamy ustnej!