Dlaczego będziemy potrzebować mecenasa?
8 kwietnia 2019
Czy znasz pięć największych hal widowiskowych na świecie?
16 kwietnia 2019

Czy podróżowanie przyczepą kempingową, jest zarezerwowane tylko dla bogatych?

Podróżowanie z przyczepą kempingową, jest to ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim tego typu podróżowanie pozwala zwiedzić naprawdę wiele inspirujących miejsc, ponosząc relatywnie niskie koszty. Samo podróżowanie przyczepą kempingową jest również bardzo interesującą przygodą.

Przyczepa kempingowa

Jak wspomniano wyżej, przyczepa kempingowa pozwala na całkiem tanie podróżowanie. Oczywiście nie ma nigdy rozwiązania idealnego. O ile sama podróż jest całkiem tania, to na samym początku musimy wyłożyć sporo na przyczepę kempingową. Ceny przyczep wahają się w przedziale 80 – 200tys. zł, kamper kosztuje porównywalnie ok. dwukrotnie drożej. Cena jest zatem dość wysoka i oczywiście adekwatna do wyposażenia. Przyczepy na „full wypasie”, czyli najdroższe są w zasadzie małymi domami na kółkach z własnymi kuchniami, toaletami oraz łazienkami. Egzemplarze budżetowe są to w gruncie rzeczy sypialnie na kółkach. Nie zmienia to faktu, że ceny przyczep sprawiają, że to relatywnie tanie podróżowanie wydaje się paradoksalnie zarezerwowane dla osób bogatych. Jest jednak alternatywa.

Przyczepy kempingowe używane

Jeśli nie stać nas na zakupienie nowej przyczepy kempingowej, dobrze jest rozejrzeć się za przyczepą używaną. Przyczepy kempingowe używane kiedyś nie widniały zbyt często w ofertach sprzedaży, ale wraz ze wzrostem zainteresowania przyczepami rośnie oferta sprzętu z drugiej ręki. Podobnie jak nowe, przyczepy kempingowe używane różnią się między sobą wyposażeniem, stanem technicznym oraz metryką. W sprzedaży możemy znaleźć przyczepy używane po pierwszym właścicielu z Polski, ale coraz większą częścią oferty stają się przyczepy sprowadzane z zagranicy.
Podstawowa używana przyczepa w przyzwoitym stanie, może stać się naszą własnością za ok. 20tys. zł. Zakup używanych przyczep kempingowych jest zawsze obarczony pewnym ryzykiem, podobnie jak zakup używanego samochodu. Przed definitywną finalizacją transakcji dobrze jest więc sprawdzić przede wszystkim stan techniczny przyczepy. Chodzi w tym przypadku o sprawdzenie zarówno kondycji jezdnych elementów, jak i instalacji takich jak instalacja wodna i elektryczna.