Broda może bardzo odmienić wygląd niezależnie od wieku mężczyzny. Zarost jest modny, ale trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio go pielęgnować. Wielu panów popełnia nawet bardzo proste błędy, a tymczasem trzeba po prostu wprowadzić do codziennej rutyny kilka czynności.

Czy broda pasuje każdemu panu? 

Każdy z nas ma trochę inną twarz. Geometria oblicza to coraz częściej dyskutowana kwestia, ponieważ może się przyczynić do budowania własnej wartości, ale także pogłębiać kompleksy. W konsekwencji więc broda, ale tylko wtedy, gdy będzie zadbana, może bardzo poprawić wygląd pana młodszego lub starszego. Zarost odpowiedniej długości odpowiednio przycięty, skutecznie ukryje mankamenty i wpłynie na poprawę wizażu. W zasadzie więc broda może pasować każdemu, ale czasami pielęgnacja może być bardziej wymagająca. Należy stosować na przykład odpowiednie mydła do brody i korzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, jak przycinać zarost, aby poprawić kształt twarzy.

Czy brodę zawsze myjemy w odpowiedni sposób? 

Okazuje się, że wielu panów brodę myje w niewłaściwy sposób. Duża część mężczyzn nie przywiązuje wagi do wybierania odpowiednich szamponów. Tymczasem są przecież te dedykowane do włosów oraz te, które są oznaczone jako specjalistyczne i przeznaczone właśnie do brody. Kwestią najważniejszą jest tu skład. Kosmetyki będą się pod tym względem bardzo różnić. Jeżeli ktoś wykorzystuje do mycia brody zwykły szampon, w efekcie składniki w nim zawarte mogą wyjaławiać włosy. Tego przecież nikt nie chce. Jeśli będziemy wykorzystywać niewłaściwe szampony albo mydła do brody, zarost będzie przesuszony. Traci blask i kolor. Poza tym nie będzie się to także dobrze odbijać na kondycji skóry twarzy.

Mydła do brody i inne kosmetyki stosowane w nadmiarze 

Kolejnym problemem jest nieumiarkowanie w stosowaniu kosmetyków. Czasami zdarzają się panowie, którzy przesadzają po prostu z kosmetykami. Nadgorliwcy stosują na przykład szampon, potem nakładają odżywkę, a następnie jeszcze chemiczny prestyler. Na koniec nakładają olejek i balsam. Celem jest perfekcyjny wygląd, ale w takiej sytuacji skóra twarzy i zarost będą po prostu przeładowane składnikami chemicznymi. To może skończyć się podrażnieniem skóry, a nawet chorobami.

Suszenie brody i szczotkowanie 

Inne błędy to na przykład suszenie brody z wykorzystaniem gorącego powietrza. Praktykuje się to niestety nawet w barber shopach. Tymczasem broda nie znosi ciepłego powietrza suszarki. Traci wówczas wilgoć, co przekłada się na złą kondycję włosa. Należy stosować ręcznik i ewentualnie chłodny nawiew. Poza tym błędem jest unikanie grzebienia. Nie są one przystosowane do brody. Mogą wyrywać cebulki. Do czesania stosuje się specjalne szczotki lub kartacze i rollery.